SIRALA

Balık Abiye Elbise Modelleri

Abiye denilince aklınıza klasik tören kıyafeti geliyorsa, daha fazla bilgiye ihtiyacınız var demektir. Kadın giyimin en popüler modeli olan abiye elbise, kendi içinde birçok farklı çeşide ayrılır. Balık abiye, abiye elbise çeşitleri arasında en sık tercih edilen modellerden biridir. Bel ve basen bölgesini sıkıca kavrayan özelliği ile balık şekli alan vücuttan esinlenerek bu adı almıştır. Balık abiye elbise, genellikle vücuduna güvenen kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Çünkü tüm vücut hatlarını sıkıca sardığı için hem elbise hem bu elbiseyi taşıyan kişi öne çıkmaktadır.

Balık Abiye Elbiseler Kim İçin Uygundur?

Öncelikle şunu belirtelim, lütfen bu yazdıklarımızdan kimse alınmasın ama her kıyafetin bir taşıyıcısı vardır. Aşırı kilolu bayanların balık abiye giymesi, açıkçası pek hoş durmaz. Balık abiye elbiseler, daha ziyade fit bir vücuda sahip bayanlar tarafından tercih edilmektedir. Genellikle genç ve orta yaş grubu kadınlar için ideal bir abiye çeşididir. Mevsim şartlarına göre açık balık abiye de tercih edilebilir. Tesettürlü bayanlar için kapalı balık abiye elbise modelleri mevcuttur. Balık abiyeler her ne kadar tek renk olarak tasarlanmış olsa da üst kısım için farklı kombinler denenen abiyeler de vardır. Simli, parlak, kadife veya farklı kumaşlardan yapılabilir. 18-50 yaş arası ideal kiloda olan her bayanın tercihi olabilir. Özel günler, düğünler, davetler ve gece eğlenceleri için mükemmel bir seçimdir. Hemen bir tüyo verelim; balık abiyeler kendini güzel ve fark edilir hissetmek isteyen kadınlar için çok uygundur.

Balık Abiye Elbise Fiyatı Ne Kadar?

Abiye elbise grubunun en şık grubu olmasına rağmen balık abiye elbise fiyatları oldukça ekonomiktir. 200 TL ile 3.000 TL arasında değişen fiyatları; elbisenin kumaşı, tasarımı ve üzerinde kullanılan aksesuarları belirlemektedir. Klasik balık abiye modellerine göre, nikâh abiye elbise modelleri biraz daha pahalıdır. Çünkü üzerindeki işlemeler ve işçilik daha fazla olur. Ayrıca bu elbiseler kişiye özel dikildiği için, normal abiye elbiselerden daha pahalıdır. Siz yine de abiye elbise satın almadan önce Lafaba’ya tıklamayı unutmayın.