SIRALA

Kadın Yeşil Abiye Elbise
499,99 TL
Yeni
Kadın Turuncu Abiye Elbise
469,99 TL
Yeni
 

Abiye Elbise Modelleri

Kadınlar için davetler ve özel organizasyonların önemi büyüktür. Davete icabet etmenin yanı sıra giyecekleri kıyafet ile ilgi odağı olmak için ayrı bir çaba sarf ederler. Abiye elbise, davetlerin vazgeçilmez kıyafetidir. Genellikle gece elbisesi olarak bilinse de aslında birkaç ufak dokunuş ile her ortamda giyilebilecek şekle dönüştürülebilen mükemmel bir kıyafet tercihidir. Abiye denilince ilk akla gelen dekolte olsa da dekolte kullanılmadan da mükemmel seçenekler yaratılabilir. Önemli olan, seçtiğiniz abiye elbisenin katılacağınız davet ile uyumlu olmasıdır. Zarif, şık ve dikkat çeken abiye elbiseler gözleri her zaman üzerinize çekecektir.

Abiye Elbise Nasıl Olmalı?

Abiye elbisenin en belirgin özelliklerinden biri de her ortama uygun modellere sahip olmasıdır. Abiye modelleri, hayal gücünüze bağlı olarak çeşitlendirilebilir. Hatta üzerinde birkaç değişiklik yaparak, tamamen farklı tasarımlar uygulayabilirsiniz. Romantik geceler için mini ve dekolteli, düğünler ve davetler için ambiyansa uygun abiye modelleri, mevsime göre değişebilen farklı modeller tercih edilebilir. Binlerce farklı model arasında seçim yaparken, ruh halinizi yansıtan modelleri seçmeniz önemlidir. Ayrıca sırf gösterişli diye bir abiye elbise giymeniz size yakışmayabilir. Yaşam tarzınızı yansıtan ve fiziğinize uygun abiye modellerini seçmelisiniz. Kumaş, tasarım, marka ve dikim gibi seçenekler modellere farklılık katan etkenlerdir. Özel dikim abiye modelleri ile stilinize uygun modeller yaratabilirsiniz.

Kadınlar İçin Abiyenin Önemi

Abiye elbise, kadın kıyafetidir. Erkekler için takım elbise nasıl önem taşıyor ise kadın abiye de şıklığa önem veren kadınlar için önemli bir kıyafettir. Kadınlar için kıyafet seçimi önemlidir. İçinde kendilerini mükemmel hissettiren abiye elbiseleri severler. Dikkat çekmek isteyen kadınların en önemli silahı elbisedir. Abiye elbise de bu konuda en etkili kıyafetlerden biridir. Yanlış tercihler, bazen kadınların kusurlarını ortaya çıkarabilir. Bunun örneklerini sıkça görüyoruz. Önemli olan karakterinize ve fiziğinize yakışanı seçmektir.

Abiye Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Kadınlar için abiye seçimi, en zor aşamadır. Renk, kumaş, tasarım ve gideceği mekân ile uyumu çok önemlidir. Abiye tercihleri, haftalar öncesinden yapılmaya başlanır ve hatta çoğu zaman davet gününe kadar devam eder. Tercih yaparken bazı kriterleri değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Örneğin gideceğiniz yerin açık veya kapalı mekan olması, mevsimsel değişiklikler, ambiyans, gece veya gündüz olması gibi birçok kıstas, abiye seçiminde önemlidir. Çok ciddi ortamlarda aşırı dikkat çeken dekolte abiye giyinilmesi hoş olmayabilir. Ama örneğin bir gece eğlencesinde bu mükemmel bir tercih sayılabilir. Kadın elbise seçenekleri dahilinde abiye elbise pahalı bir seçim olduğu ve sıkça giyilmediği için, tercih yaparken bunu da göz önünde bulundurmalısınız. Günlük giyemeyeceğiniz, belki de senede bir kez giyeceğiniz bir elbise olacağından dolayı, nokta atışı yapmalısınız. Hatta üzerinde oynanabilir abiye elbise tercih etmeniz, sizin için avantajlı olur. Birkaç küçük dokunuş ile aldığınız abiye elbiseyi tamamen farklı bir modele çevirebilirsiniz. Tabii bunun için profesyonellerden destek almanız gerekebilir. 

2023 Yılı Abiye Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlar, ne istediğinize bağlıdır. Birkaç yüz lira ile birkaç bin lira ile arasında değişen abiye fiyatları, kimi zaman on binler ve hatta yüzbinler ile anılabilir. Fiyatların değişken olmasının farklı sebepleri vardır. Marka, kumaş, tasarım ve abiye elbiseyi tasarlayan modacının ismi bile fiyatı olağanüstü değiştirebilir. Abiye elbise satın alırken, önce ne istediğinize karar verin. Bu elbiseyi hangi davetlerde ve özel günlerde giyebileceğinizi düşünün. Eğer sıklıkla davetlere, gecelere ve özel günlere katılan biriyseniz, mutlaka birden fazla abiye elbisenizin olması gerekmektedir. Eğer modayı takip eden biriyseniz işiniz biraz daha zor olacaktır çünkü bütçenizi bir tık daha artırmanız gerekebilir. Lafaba online alışveriş sitemizdeki bütçe dostu ve kaliteli abiye elbiseler, tercih yapmanızı kolaylaştıracaktır.