SIRALA

Bluz Modelleri

Kadın üst giyim kategorisinin belki de en çok kullanılan kıyafeti olan bluzun birçok belirgin özelliği vardır. Üzerinde en çok oynama yapılan ve en çeşitli kıyafetlerden biri olan kadın bluz, her kıyafete kolayca uyum sağlaması ile de bilinmektedir. Bluzlar, vücudun üst kısmına giyilen bir giysidir. İlk önce erkekler tarafından giyilen bir iç çamaşırı olarak düşünülmüş ve o zamandan beri hem alt hem de üst giysiler için her şeyi kapsayan bir terim haline geldi. Bu arada bluzlarda düğme yoktur ve nadiren yakası bulunur. Bluz terimi genellikle daha yumuşak ve daha dalgalı kumaşlar anlamına gelir ve bluz siluetlerini gömleklerden çok daha fazla kullanışlı kılar. Bluzlar her vücut tipi için uygundur, ancak gömleklerden farklı olarak genellikle daha büyük göğüsleri ve daha geniş omuzları olanlarda daha iyi durular. Açıkçası; kadın kıyafetleri arasında en köklü geçmişe sahip giyimlerden biridir. Günümüze kadar belli değişikliklere uğrasa da hala popülerliğini korumaktadır.

Kadın Bluz Neden Bu Kadar Popüler?

Geçmişten günümüze popülerliğini koruyan kadın bluz çeşitleri, hala kadınların gözdesidir. Bayan bluz modellerinin tüm bedenlere uygun olması ve çok çeşitli stillere sahip olması onu bu denli popüler kılmıştır. Geçmiş tarihlerde erkekler, çocuklar ve kadınlar için farklı stiller de kullanılan bayan bluzlar, günümüzde daha ziyade kadınlar için tasarlanmaktadır. Gündelik yaşamda, özel günlerde ve neredeyse her ortamda rahat kullanımı onu popüler kılan özelliklerden biridir. Şık kombinlerin aranan kıyafetidir. Kullanım esnekliğine sahip olması, her kıyafetle uyumlu olabilmesi, ucuz ve ekonomik olması elbette onu popüler kılmaktadır. Bir kıyafet düşünün ki, diğer tüm kıyafetler ile uyumlu ve kullanılabilir olsun. Bayan bluzun bu denli sık kullanılmasının nedenlerinden biri de her elbiseye ve giyime uyum sağlamasıdır.

Bluz ve T-Shirt Arasında Fark Nedir?

Bluz daha esnek ve bol bir kıyafettir. T-shirt ise genellikle vücudu saran bir üst giyimdir. Kumaş, desen ve model farklılıkları vardır. T-shirtlerde yaka detayı çok önemlidir. Kadın bluzlarda ise genellikle yaka olmaz ve farklı detaylara vurgu yapılır. Kıvrımları, esnekliği, düğme stilleri ve hatta kullanım alanları bile çok farklıdır. Bluz, kadınlar için gerçekten çok özel bir giyimdir. Olmazsa olmazdır. Şıklığı temsil eder. Tişört ise genel anlamda gündelik kullanım içindir. Her ne kadar farklı kıyafetler ile kombin edilse de kadın bluz kadar etkili olmadığı açıktır. Bluzlar yıkandıktan sonra çok fazla değişiklik göstermez. Ama t-shirtler de renk solması, çekme gibi bazı sorunlar yaşanabilir. Gerçi tüm bunlar kumaş kalitesine bağlı olsa da genel olarak bu şekilde farklar vardır.

2023 Bayan Bluz Modası ve Fiyatları

Abiye bluz, askılı bluz, dantelli bluz ve büyük beden kadın bluzlar arasında onlarca farklı kadın bluz modelleri vardır. Bu senenin modası şifon ve abiye bluz çeşitleridir. Farklı renk ve modellerde birbirinden farklı bayan bluz tasarımları arasında en çok satan yarım kol bluzlar, dantelli bluzlar ve kısa kollu bluzlar vardır. Lafaba online alışveriş sitesindeki bayan bluz fiyatları, 15 ila 150 lira arasında değişmektedir. Sitenin en çok satan ürünlerinin kadın bluz çeşitleri olduğunu da söyleyebiliriz. Yaz kış tercih edilmesi ve sezonunun asla geçerliliğini kaybetmemesi, bayan bluz fiyatlarının her zaman tüketici dostu olmasını sağlamaktadır. Diğer kıyafet gruplarına göre daha ekonomiktir.